ייעוץ רפואי

יעוץ רפואיהחל מהשבוע ניתן לקבל ייעוץ רפואי חינם לחולים במחלות קשות ובני משפחותיהם הזקוקים לייעוץ היכן לעבור ניתוחים, מי הרופא המומלץ, באיזו שיטה כדאי לבצע.
הייעוץ יינתן ע"י סגן מנהל בית החולים "שיבא" בתל השומר פרופסור נתי קלר ומנהל בית החולים "דנה" איכילוב לילדים בתל אביב ד"ר אורי יורגנסון.
לכל המעוניין ניתן לפנות למשרדי הארגון

 

קרן הסיוע לחולים במחלות קשות

הנדיב ס.ב. מאורגוואי הקים קן לסיוע לחולים במחלות קשות ובני משפחותיהם אשר אין בידם סכום המספיק לרכישת תרופות והתרופות אינן בסל הבריאות, כמו כן במקרים מיוחדים יינתן סיוע לניתוחים מורכבים בארץ ו/או בחו"ל ע"פ שיקול הדעת של חברי הוועדה המקצועית בלבד.

 


מרכז התנדבות

מרכז ההתנדבות של מכון השיקומי ש.ב.ח מסייע להורים אשר זקוקים לצאת בשעות אחה"צ ו/או בשעות העבודה וזקוקים לסיוע בשמירה על הילד המוגבל כדוגמת טיולים עם בני כיתתו וכדו'

ניתן לפנות אלינו ולתאם את המתנדב/ת המתאימה, יש לתאם יומיים מראש לכל הפחות.
נא לפנות לאמנון דיעי מרכז המתנדבים.

 

נשיא העמותה ויו"ר חוג הידידים של המכון בארה"ב

בני הזוג סטיב ואיילין ברק בעלי החברות מיקרופלוק ומיקרוטקס במיאמי ארה"ב משמשים כנשיא עמותת ש.ב.ח ארה"ב ורעייתו גב' איילין ברק משמשת כיו"ר חוג הידידים של העמותה בארה"ב. בני הזוג ברק הקימו מפעלי ייצור בסין ובברזיל לבדים מסוגים שונים ונחשבים היום לספקי הבדים מספר אחד ברחבי דרום אמריקה כולה, כארש נשיא החברות הוא מר סטיב ברק ורעייתו איילין משמשת כמנכלי"ת החברות. הנדיב סטיב ברק כבר לאחר פגישתנו הראשונה אמר לי כי הוא ישמח מאוד לסייע לארגון ש.ב.ח כי הוא משמש כארגון המסייע לילדים שנולדו לתוך צרה ואנו כבני אדם חייבים לסייע להם כל אחד ביכולתו האחד בכספו השני בקשריו והשלישי בזמנו וכאשר כולנו ביחד נירתם לכך ילדים אלו יוכלו להיות עזר לחברה ולא נטל עליה" כך סיפר מנכ"ל העמותה הרב יוסף חיים נגר הי"ו בני הזוג נרתמו לסייע למכון השיקומי שלנו מיום הקמתו ובימים אלו ממש אף קיבלו את האישור מרשויות המס על פטור ממס על תרומות לחוג הידידים של המכון בארה"ב.


אישור פטור ממס בארה"ב

המצב הכלכלי הקשה בארה"ב משפיע על העולם כולו שנמצא בשפל זו השנה השלישית, הדבר מורגש במיוחד במוסדות אשר חיים על תרומות מנדיבים בארצות הברית, אשר הורידו את תרומת לחצי וישנם אף שפחות מכך, הדבר יצר מצב שללא אישור מרשויות המס בארה"ב (ש"ע לסעיף 46 א' בארץ) כמעט ולא ניתן לקבל תרומה משמעותית.
במהלך השנה האחרונה אף החלה חקירה של רשויות המס בארה"ב כנגד רבנים ועסקנים מבני העדה הסורית בניו יורק ואף עצרה אחדים מהם היות וסייעו לארגונים ומוסדות בארץ דרך עמותות בארה"ב, כתוצאה מכך כל מי שיש לו אישור מרשויות המס החל לחשוש לסייע לשאר הארגונים.
הדבר יצר מצב שאין אפשרות לקבל תרומה גדולה ללא אישור המס (TAX ID) של ארה"ב וכל תורם גדול שרצה לתרום ביקש מאיתנו את אישור המס, לאחר שפנינו למספר נדיבים המסייעים למכון בחו"ל הסכים לקחת על עצמו את הנטל הנדיב מר סטיב ברק נשיא חברת מיקרופלוק וחברת מיקרוטקס ולארגן את אישורי המס בארה"ב.
בשבוע שעבר ניתן האישור המיוחל ועמותת הידידים של ש.ב.ח בארה"ב קיבלה את ההיתר מרשויות המס בארה"ב.

מס' ההיתר למעוניינים הוא 27-2933516שירות אזרחי

המרכז לשירות אזרחי לאומי מצא כי אנו עומדים בקריטריון לקבלת מתנדבי השירות האזרחי/לאומי במסגרות של שנה ושנתיים בהיקף של 20/40 ש"ש.

כל המעוניין נא לפנות למייל [email protected]